Prezydenci Białegostoku + 500 lat województwa podlaskiego

Dostępność:
Jest Jest
szt.
98,00 zł85,00 zł
Serdecznie zapraszamy do zakupu w promocyjnej cenie zestawu dwóch publikacji dotyczących regionu i województwa podlaskiego - "Prezydenci Białegostoku" oraz "500 lat województwa podlaskiego". 

WYSYŁKA GRATIS!

Prezydenci Białegostoku" to tytuł publikacji dotyczącej bez mała stu lat historii miasta i jego mieszkańców. Informacje zebrali i opracowali znani białostoccy historycy: Andrzej Lechowski
i Marek Kietliński. W książce opisane są dwadzieścia dwa nazwiska. Pięć pierwszych to prezydenci Białegostoku z okresu międzywojennego, których życiorysami zajmował się Andrzej Lechowski. Prezydentów i przewodniczących miejskich rad narodowych, którzy sprawowali funkcję głowy miasta po drugiej wojnie światowej, opisał Marek Kietliński. 

500 lat województwa podlaskiego – historia w dokumentach” to niezwykła książka przedstawiająca kształtowanie się województwa podlaskiego na przestrzeni wieków. Na 200 stronach opisana została historia miejsca niezwykłego, w którym niczym w magicznym tyglu mieszały się dzieje różnych narodów i kultur – Polaków, Litwinów, Rusinów, Żydów, Niemców… Nic dziwnego, że tereny te miały niezwykle ciekawą, choć wielokrotnie burzliwą przeszłość.  Książka w szczegółowy sposób opisuje historię Podlasia, poczynając od roku 1513, gdy pierwszym wojewodą tych ziem został mianowany Jan Semenowicz Sapieha, poprzez burzliwy okres zaborów i kolejnych wojen, a kończąc na czasach nam współczesnych. Miłośnicy dawnych dziejów znajdą opisane na jej kartach zarówno wydarzenia kluczowe dla historii naszego kraju, jak i mniej znane, o wymiarze lokalnym, aczkolwiek niezwykle ciekawe, budujące tożsamość tych terenów.